Hrady Beckov a Trenčín, salaš Nimnica - 6.7.2014

V neděli 6. července 2014 jsme společně podnikli další výlet na skútrech. Zamířili jsme na Slovensko, kde jsme navštívili hrady Beckov a Trenčín a salaš Nimnica. Jelo 5 lidí na čtyřech skútrech, najeli jsme celkem 290 km.

Počasí v neděli 6. června vypadalo slibně, dle předpovědi mělo být vedro, ale i bouřky. Tak ráno v sedm hodin jsme vyrazili z prvního srazového místa v Lipníku nad Bečvou u Lidlu společně s manželkou a ještě jedním kolegou skútrařem směrem na Přerov na druhé srazové místo na benzince Lukoil. Zde se k nám připojil další kolega na skútru.

Nikdo další již nedorazil a tak dle plánu v 7:30 vyrážíme na cestu směrem na Otrokovice, Napajedla atd. Za Přerovem na benzince Gulf se k nám ještě připojil poslední nahlášeny účastník dnešního výletu.

Cesta probíhala bez větších potíží, snad jen v obci Hluk, kde jsme se trochu zamotali na objížďkách, protože hlavní trasu na Strání v ten den měli uzavřenou z důvodu nějakých oslav a objížďka vedla bočními uličkami a nebyla příliš dobře značena.

Našim prvním cílem dnešního výletu byl hrad Beckov. Když jsme zde dorazili, bylo už poměrně dost teplo a tak jsme ze sebe svlíkli co se dalo a oblékli jen něco na lehko, aby se nám lépe lezlo po těch hradbách :D.

Prohlídka hradu Beckov nám dala docela zabrat. I když jsme si původně mysleli, ze to bude jen nějaká obyčejná zřícenina, kde toho k viděni mnoho nebude, opak byl pravdou. Byli jsme příjemně překvapeni, jak je hrad rozsáhlý a poměrně velmi udržovaný, takže koukat a obdivovat bylo co.

Konají se zde také různé akce, i v den naši návštěvy se tam připravovalo nějaké vystoupení šermířů, bohužel čas nás tlačil a tak jsme vystoupení neviděli. Nicméně měli jsme možnost alespoň zhlédnout ukázku dobové kuchyně, slečna zrovna předváděla pečení placek, mimochodem chutnaly skvěle :-).

Také jsem si vyzkoušel lukostřelbu, no jako obránce hradu bych asi moc platný nebyl :D :D.

Po nezbytné foto a video dokumentaci jsme se přesunuli do Trenčína, kde jsme navštívili Trenčianský hrad.

Docela jsme byli zmoženi u těch výšlapů a vedra a také jsme byli limitováni časem, takže zde jsme absolvovali jen malou prohlídku a výšlap na Matúšovu vežu, odkud se nám naskytl nádherný výhled na Trenčín.

Z Trenčianského hradu jsme přešli po svých :D do centra Trenčína, kde jsme si dali v místní cukrárně vynikající zmrzlinu.

A to již přišel čas na poslední cíl našeho dnešního výletu, salaš Nimnica, kde jsme měli naplánovaný i pozdní oběd a prohlídku zázemí salaše. Zatímco až dosud se nám déšť vyhýbal, už při prohlídce Trenčianského hradu pohled na oblohu dával tušit, že dešťovým kapkám neunikneme. A skutečně, hned při výjezdu z Trenčína nás zkropilo pár dešťových kapek, ale nebylo to nic dramatického, kvůli čemu bychom museli zastavovat a schovávat se. Takže jsme pokračovali dal směrem na Púchov, kropení mezitím ustalo.

Jak jsme se blížili k Púchovu, tak opět před námi škaredý mrak, který se vyskytoval zrovna v oblasti Nimnice a salaše. Jen co jsme dojeli na salaš, odstavili stroje a spustil se liják. Naštěstí jsme se mohli schovat do restaurace, kde jsme si mezitím objednali místní speciality. Čekání na přípravu jídla jsme si zpestřili nakouknutím do zázemí salaše. Měli jsme možnost zhlédnout, jak probíhá dojeni ovcí, bylo to docela zajímavé, ve videu se na to můžete podívat :-).

Po chutném a vydatném pozdním obědě přišel čas na návrat domů. Vyrazili jsme směrem Púchov, Horní Lideč, Vsetín, kde jsme se rozloučili a postupně každý pokračovali svým směrem domů.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: