Hrad Strečno, památník partyzánů, salaš Nimnica

V sobotu 21. května 2016 jsme si cíle výletu vybrali na Slovensku. Navštívili jsme muzeum Středověká dědina u Strečna, zříceninu hradu Strečno, památník francouzských partyzánů a salaš Nimnica. Za dnešek najeto cca 340km.

Počasí v dnešní den nádherné, sluníčko hřálo od rána, ideální podmínky pro celodenní výlet. Sraz máme na tradičním místě v Lipníku n. B. na parkovišti u Penny marketu.

Cestou máme naplánované několik zastávek na protažení kostry, občerstvení, toalety apod. Tady zrovna stojíme na benzince Shell v Žilině, tedy kousek od prvního cíle dnešního výletu.

Naše první zastavení je na zřícenině hradu Strečno. Parkujeme na parkovišti pod hradem.

Z parkoviště se dá k hradu dostat po schodišti.

Po výstupu se prochází k hradu přes velmi pěkné muzeum Středověké dědiny, kterou jsme si prohlédli. Na jejím konci lze pak zakoupit vstupenky na hrad Strečno.

K hradu se lze pak dostat po pěkné kameny vydlážděné cestě. Prohlídka je možná jen s průvodcem vždy ve stanovený čas.

I když se jedná o zříceninu, zbytky hradu jsou ve velmi dobrém stavu, je vidět, že se zde docela dost pracuje na udržení zbytků hradu.

Z hradu se naskýtá nádherný výhled na údolí pod ním, domy, železnice, Váh, vše jak na dlani. Úžasný pohled.

Po prohlídce hradu se přesouváme k nedalekému památníku francouzských partyzánů. Cesta nás vede až přímo k památníku, kde je možno si nafotit hezké fotografie na památku.

No a pak se již přesouváme k poslednímu cíli dnešního výletu – salaš Nimnica, kde si dáme oběd, nakoupíme sýry a frčíme domů.

Dnešní výlet se jako vždy vydařil na jedničku, tak zas někdy příště ahoj!

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: