Hrad Lukov, První Valašské motomuzeum

V neděli 17. května 2015 jsme vyrazili na skútrech na výlet opět na Valašsko. Navštívili jsme hrad Lukov a První Valašské motomuzeum v Senince. Dnešního výletu se účastnilo 5 lidí na 3 skútrech. Najeto 158km.

Přes původní špatné prognózy ohledně počasí na neděli se ukázalo, že rosničky až tak zcela pravdu neměly a tak jsme narychlo zorganizovali menší výletík. Jako první cíl jsme si vybrali zříceninu hradu Lukov, který jsme si prohlédli.

Poté jsme zamířili do Seninky, kde jsme navštívili První Valašské motomuzeum. Docela slušná sbírka motocyklů zejména československé výroby. Měli tam i dost unikátní kousky, pro motofandy rozhodně stojí za to se zde kouknout, nicméně vystavené exponáty se nacházejí v dosti stísněných prostorách, určitě by si zasloužily větší a prostornější výstavní plochu …

Na závěr jsme měli v plánu se zastavit na oběd v restauraci Vápenka u Teplic n. B., bohužel až jsme zastavili na prázdném parkovišti a došli ke vchodu, tak jsme zjistili, že mají zavřeno, prý z důvodu rekonstrukce kuchyně či co … :-(. Bohužel na jejich nemožných webových stránkách se tato informace nedala vyčíst. Tak jsme honem přemýšleli, kam zajet. Nakonec tedy že zkusíme nějakou restauraci u nás v Lipníku. V první jsme neuspěli, o víkendu tam mají zavřeno. Nakonec jsme zkusili restauraci U zámecké zahrady. Restaurace poměrně pěkná, nicméně spíše vhodná pro kuřáky, takže prostředí nic moc, jako jíst v zahulené místnosti není žádné terno... Takže příště raději na naše ověřené místa :-)

No nic, až na ten trochu nepovedený závěr s restauracemi jinak výlet se vydařil. Cesty také nebyly špatné, tedy až na tu úvodní část, směrem na Týn, Lhota atd., ty cesty nic moc, ale co bychom mohli čekat na silnicích 2. a 3. třídy, když silničáři nestačí opravovat ani hlavní tahy že ano … :-). Takže zas někdy příště ahoj :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.