Galerie soch v Pluskovci, jezero Balaton, Kohútka

V sobotu 28. května 2016 jsme zamířili na Valašsko. S partou skútrařů jsme navštívili galerii soch v Pluskovci, krátce jsme se zastavili u přehrady Karolinka, jezera Balaton, na oběd Kohútka, nakonec Čertovy skály. Najeto 190 km.

Tentokrát jsme vyrazili čistě pánská jízda, naše stálá členka skútrparty bohužel v práci :-(. Takže scuka jsme si dali na tradičním místě v Lipníku nad Bečvou na parkovišti u Penny marketu.

Odsud jsme jeli směrem na Hranice, Valašské Meziříčí, Rožnov. Zde na benzince nás čekala druhá část výpravy – kluci ze severní Moravy.

Společně jsme pak zamířili k prvnímu cíli dnešního výletu – Galerie soch v Pluskovci – u Velkých Karlovic. Je to zde moc pěkné, určitě doporučujeme si zde naplánovat výlet :-).

Pak jsme se přesunuli k vodní nádrži Karolinka. Zde pár foto na památku a jeli jsme dál.

Další kratičkou zastávku jsme udělali u jezera Balaton – Nový Hrozenkov. Opět velmi krásné místo na pořízení hezkých foto.

No a pak jsme již zamířili na naše oblíbené místo – Kohútka.

Když se řekne Kohútka, tak znalcům snad není potřeba dlouze vysvětlovat :-). Jasně, dali jsme si chutný oběd, většina si dala borůvkové knedlíky – výrazný symbol Kohútky. Byly fakt výborné, jako vždy.

Při odjezdu z Kohútky se k nám nachomýtl nějaký dámský klub, prý zde oslavovali narozeniny nebo co? No těžko říct, jestli je zaujaly naše stroje nebo že by jejich řidiči? :-D no zkrátka dámy žadonili o fotečky s námi, no tak proč ne :-)

Z Kohútky jsme to vzali přes Slovenskou stranu – přes Lysá pod Makytou, Střelná, Horní Lideč,  Lidečko. Zde jsme se krátce zastavili u Čertových skal.

No a pak už jsme zamířili k domovům. Výlet se vydařil na jedničku, počasí nám vyšlo, trochu nás pozlobila bouřka na zpáteční cestě u Valašského Meziříčí, ale naštěstí jsme projeli mezi kapkami. Parta také fajn, takže budeme se těšit zas příště na setkání u dalších výletů :-)

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.