Čtyřdenní výlet na skútru na Slovensko - Veľký Meder

Od čtvrtku 18. 9. až do neděle 21. 9. 2014 jsme vyrazili na letos poslední vícedenní výlet na skútru Piaggio Beverly 125ie. Na čtyři dny jsme jeli směr Slovensko, cíl Termální lázně Veľký Meder. Celkem jsme na tomto výletě najeli 631 km.

1. den - čtvrtek 18.9.2014

Ráno před sedmou hodinou jsme vyrazili z Lipníka nad Bečvou na cestu. Jeli jsme směrem Přerov, Otrokovice, Uherský Ostroh, Malacky, Bratislava, Gabčíkovo. Zde jsme si dali zastávku a prohlédli jsme si vodní dílo Gabčíkovo, prohlédli jsme si, jak fungují plavební komory, no docela zajímavý zážitek. Z rozhledny byl krásný výhled na celé dílo, ale bylo tam hrozně větrno, takže na rozhledně jsme se dlouho nezdrželi.

Z Gabčíkova jsme pokračovali do Veľkého Mederu, cíl naší cesty, kde jsme se ubytovali ve Wellness hotelu Orchidea. Po dlouhé cestě přišel vhod pobyt v hotelovém wellness centru - bazén, whirpool, sauny... No prostě luxusní relax na zregenerování sil :-).

Cesta tam byla poměrně dobrá, počasí celkem vyšlo, po ránu bylo sice docela chladno, už je cítit blížící se podzim. Ale čím více jsme se blížili na jih, tím vetší byl vítr. Od Bratislavy to byl již dost silný fičák, foukalo to přímo proti nám, což se samozřejmě projevilo na jízdě. Plyn na plno, na tachometru 70-80 a v očích smrt :D. No prostě na silný protivítr už naše Beverly 125ie a ještě ve dvou nestíhá... :-(.

2. den - pátek 19.9.2014

Druhý den jsme po snídani navštívili termální lázně ve Veľkém Mederu, kde jsme strávili dopoledne. Odpoledne jsme si udělali menší výlet do nedalekého Komárna, kde jsme navštívili pevnost a pak jsme si prohlédli centrum města.

3. den - sobota 20.9.2014

Celý den jsme strávili v termálních lázních Velký Meder. Z pohledu skútristy možná nuda, no já myslím, že naopak docela to bylo pro nás přínosné, alespoň jsme si částečně z rehabilitovali promrzlé klouby, páteř atd. :-). Večer jsme náš relaxační pobyt uzavřeli supr masáží v našem wellness hotelu.

Počasí nám zatím vycházelo suprově, v pátek i v sobotu bylo krásně slunečno, teplo. Podle předpovědi mělo přitom v sobotu být škaredě a deštivo. Ve Velkém Mederu bylo stále krásně.

4. den - neděle 21.9.2014

V sobotu večer jsme usínali s obavami, jaké budeme mít počasí na cestu, víceméně jsme už byli i smířeni s tím, že zmokneme. Podle předpovědi počasí mělo být škaredé. V sobotu večer se skutečně zatáhla obloha a v dáli bylo vidět mohutné blesky, jak všude kolem řádila bouřka. Nicméně Veľkému Mederu se vyhnula a nespadla tam ani kapka!!!

Ráno jak jsme se probudili, tak jsme nevěřili vlastním očím. Obloha byla opět vymetená, krásně slunečno a teplo hned od rána. Takže hned po snídani jsme vyrazili na cestu domů s tím, že se cestou stavíme v Bratislavě navštívit některá zajímavá místa.

Jak na potvoru jsme jeli opět proti větru, takže i když cesta z Veľkého Mederu je krásná rovinka, kde by se dalo upalovat, my proti větru jeli maximálně 80km/h... :-(. Mohelničák byl proti tomu hračka... Prostě takový nekonečný kopec, desítky km proti větru, no až do Bratislavy... :-(.

Po příjezdu do Bratislavy jsem manželku vzal na místa, která jsem navštívil sám letos v březnu. Tehdy mi průvodce dělal Bratko zde ze skutrfora, dnes jsem se musel spolehnout na navigaci. Vše dopadlo dobře, podle navigace jsme dojeli přesně tam, kam jsem naplánoval, tak jsme navštívili bratislavský hrad a hrad Devín.

Počasí bylo stále nádherné, slunce hřálo, nicméně od západu už se nezadržitelně blížily bouřkové mračna, takže po prohlídce hradu Devín a obědě jsme vyrazili už na cestu domů.

Upalovali jsme celkem rychle, už jsme nejeli proti větru, tak nám to i celkem jelo :D. V Uherském Ostrohu jsme tankovali, kouknul jsem na radar, abych zjistil situaci. No zatím nám to vycházelo, jeli jsme doslova "mezi kapkami" :D. Všude kolem nás už bylo černo, těžké dešťové mraky, místy bylo i vidět, jak lije.

Podle radaru nás jedno dešťové pásmo minulo, ale od západu se hnala další vlna deště. Takže honem hups do sedla a upalovat dál. Ještě jsme měli před sebou zhruba 70km.

U Otrokovic už bylo jasné, že dešti neunikneme, tak jsem to risknul směrem na dálnici. Tam nás zastihl předvoj lijáku, takže asi 10 km jsme jeli v dešti a v patách jsme měli pořádný slejvák. Tomu jsme naštěstí stihli ujet. Takže i z tohoto výletu jsme se vrátili se zálivkou... :-(. Poslední dobou je to počasí hrozně mizerné, tak bez toho pršení by to asi ani nešlo...

Nicméně výlet se nám i tak mimořádně povedl, pojezdili jsme kus kraje, viděli zajímavé místa, užili si relaxu, no prostě super, krásné vzpomínky nám zůstanou. Už teď se těšíme na další výlety, i když letos už to budou jen jednodenní nebo alespoň půldenní. Snad nám bude ještě počasí přát, aby se ještě daly podniknout nějaké výlety... :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.