Cihelna 2014 - Králíky – 23.8.2014

V sobotu 23. srpna 2014 jsme vyrazili na výlet na skútru Piaggio Beverly 125ie do Králík, kde probíhala akce Cihelna 2014 Králíky. Jeli jsme celkem 4 lidi na 3 skútrech. Na dnešním výletě jsme najeli cca 248km.

Sraz jsme měli v Lipníku n. B. U Lídlu, kde se k nám přidal Láďa. Společně jsme jeli do Přerova, kde bylo druhé srazové místo na benzince Lukoil. Zde se k nám připojil Bohuš. No a v této sestavě jsme vyrazili na cestu. Jeli jsme směrem na Olomouc, Šternberk, Uničov, Zábřeh, zde krátká zastávka na benzince Shell. Dále jsme pokračovali na Rovensko, Horní Studénky, Štíty, Bukovice, Červená voda, Králíky. Cestou byla místy mlha, poměrně chladno, no spíše už podzimní sychravé počasí, mokré silnice po nočním dešti.

Po příjezdu do Králík už se naším směrem valilo spousty aut, všichni jeli na tu akci. No a před vojenským muzeem byl už dopravní kolaps. Parkování pro auta bylo na přilehlé louce, ovšem tam bylo jedno velké bahniště, takže tam nejedno auto zapadlo a hasiči museli pomáhat vyprošťovat. Pro skútry a motorky měli naštěstí zpevněnou odstavnou plochu, takže se dalo celkem dobře zaparkovat.

Po zaplacení parkovného – 50Kč, jsme šli vystát frontu do bláta na vstupenky, ty stály 150Kč, docela mazec. Takže s mojí jsme byli chudší hned o 350Kč... No docela drahé ty výlety, ale co už, když chceme někam jet a něco vidět, všechno něco stojí...

Následně jsme si prohlédli vojenské muzeum – bylo to v ceně vstupenky. No a pak v okolních prostorách jsme prolezli jednotlivé expozice a podívali se na kousek ukázky.

Čas nás tlačil, poněvadž jsme chtěli ještě zavítat na další místa v okolí, tak po dvanácté hodině jsme se přemístili k dělostřelecké tvrzi Hůrka, kde po zaplacení vstupného 70Kč jsme si ji prohlédli. Tady bych poznamenal, že tvrz byla pro nás poněkud zklamáním. Očekávali jsme trochu více než jen holé zdi a chodby, mohli tvrz alespoň ilustrativně více vybavit. Na druhou stranu musím pochválit zázemí u pokladny, velmi pěkná „čekárna“ :-) a toalety, které by mohla závidět nejedna benzinka apod. :-).

Po prohlídce tvrze jsme měli v plánu pokračovat na rozhledny Křížová hora a Suchý vrch. Cestou jsme se krátce zastavili u kláštera v Králíkách, kde je památník obětem internace. Je odsud pěkný výhled na Králíky. Takže krátká prohlídka, nějaké foto a pak přesun k rozhledně Křížová hora.

K rozhledně je dost špatný přístup, prakticky na skútru tam nelze dojet, silnice tam nevede. Takže po rozbité polní cestě jsme opatrně dojeli co nejblíže, kam to jen šlo a pak jsme pokračovali pěšky hezky do kopce. Ovšem to už jsme si všimli, že se začíná nějak zatahovat obloha se zlověstnými mraky, které dávaly tušit, že se na nás něco žene. A opravdu. Mrknul jsem na snímky ze satelitu a přímo na nás se hnal velký bouřkový mrak. Tak jsme váhali, co teď. Mezitím již začalo hřmění, tak že padlo rozhodnutí, rychle zpět ke skútrům a honem se někam schovat. Ani jsme nestačili dojít ke skútrům a už začalo pršet. Tak jsme se honem nastrojili, hups do sedel a opatrně dojeli pod nejbližší skrýš, kde jsme přečkali ten nejhorší slejvák :-). Vzhledem k situaci jsme museli výlet předčasně ukončit a zvolili jsme návrat domů. Takže návštěvu rozhleden jsme si nechali na jindy, až bude lepší počasí :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.