Burianova rozhledna Milenka, hrad Svojanov

V neděli 22. května 2016 jsme podnikli další společný celodenní výlet. Navštívili jsme Burianovu rozhlednu Milenka u Kunštátu, pak jsme zavítali na hrad Svojanov, který jsme si prohlédli. Celkem za dnešek najeto cca 253 km.

V neděli od rána opět nádherný den, ideální počasí na celodenní výlet a tak natěšení vyrážíme směrem na Přerov, Prostějov, Boskovice, kde si dáváme jednu ze zastávek na benzince. Sluníčko už docela hřeje, tak chvilka odpočinku ve stínu neuškodí.

No a pak to už máme jen kousek k našemu prvnímu cíli dnešního výletu – Burianova rozhledna Milenka. Nachází se kousek od Kunštátu, v obci Rudka. Zde se k nám připojuje druhá část výpravy z východních Čech.

Naše stroje jsme zaparkovali u restaurace kousek od rozhledny, mohli jsme je zde nechat pod dohledem ochránců :-) a mezitím se v klidu podívat na rozhlednu.

Rozhledna se nachází v uzavřeném areálu jeskyně Blanických rytířů, u vchodu se zaplatí vstupné na rozhlednu (20Kč) a pak lze k ní dojít po udržované pěšince přes parčík.

Po výstupu na rozhlednu a porozhlédnutí se po okolí ještě nezbytné společné foto pod rozhlednou.

Pak jsme se společně přesunuli k hradu Svojanov. U společných akcí bývá dostatek příležitostí i na obhlídnutí strojů, na kterých přijeli účastníci, nejinak tomu bylo i na parkovišti u hradu :-).

Na hradě již někteří byli, takže samotnou prohlídku hradu jsme si dali sami s manželkou. Moc pěkný hrad, stálo to za to si ho projít.

No a to již byl čas na návrat, část výpravy z východních Čech se tady od nás odpojila a naše část z Moravy pokračovala přes Svitavy, Mohelnici, Olomouc domů. Výlet se opět skvěle vydařil, počasí také vyšlo, i když chvílemi bylo poměrně dost větrno, ale dalo se to zvládnout. Tak se budeme těšit na další výlety a setkání s vámi. Skútrům zdar !

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.