Archeoskasnzen Modrá a Velehrad - 25.5.2014

V neděli 25. května 2014 jsme s manželkou vyrazili na výlet na našem skútru Piaggio Beverly 125ie na jih Moravy. Navštívili jsme Archeoskasnzen Modrá a zastavili jsme se krátce i na Velehradě. Najeli jsme dnes celkem 132 km.

V neděli navzdory původní předpovědi počasí, která slibovala spíše škaredé počasí, se nakonec ukázalo, že bude poměrně pěkný den a tak jsme s manželkou narychlo improvizovali a rozhodli jsme se, že odpoledne vyrazíme na výlet do Archeoskasnzenu Modrá a když už tam budem, tak že se kouknem na Velehrad.

Takže na cestu jsme vyrazili v neděli odpoledne. Jeli jsme směrem Přerov, Hulín, Otrokovice, Napajedla, Staré Město, Modrá. Zde jsme věnovali poměrně velkou část času prohlídce archeoskanzenu, která opravdu stála za to. Bylo zajímavé vidět, jak asi žili kdysi dávno naši předkové.

Poté jsme se přemístili do sousedního Velehradu, kde jsme si krátce prohlédli toto významné poutní místo. Bohužel jsme již nestihli prohlídku samotné baziliky, tak třeba někdy příště :-).

No a vzhledem k pokročilému času přišel čas k návratu domů. Přemýšlel jsem, kudy vyrazit. Chtěl jsem zkusit alespoň část trasy jet jinudy. A tak jsem do navigace zvolil bod a jeli směrem Velehrad, Modrá, Zdounky, Kroměříž, Hulín, Přerov, Kozlovice, Prosenice a Lipník nad Bečvou.

Zejména úsek Modrá a Zdounky byl poměrně jedno velké dobrodružství. Vůbec jsem netušil, co nás čeká :-). Podle mapy to měla být jen obyčejná okreska, v reálu hodně zanedbaná rozbitá cesta plná výmolů. Hodně serpentin, z kopce do kopce. Pro motorkáře asi zajímavé, nicméně pro spolujezdce asi moc ne, tedy alespoň pro moji manželku to nebyl moc zážitek. Vzadu na sedle cítila každý výmol a každý hrb, tak jsem celý ten úsek byl peskován, kudy po čertech to jedu :D :D :D. No škoda, že se nepodařilo z tohoto úseku natočit video, to už bylo nad naše síly. Moja měla co dělat udržet se v sedle, ne tak ještě točit video... :D. Nicméně krajina tam byla poměrně pěkná, a těsně před Zdounkami se otevřel nádherný výhled na krajinu. No třeba někdy příště tama zkusíme jet a natočit nějaké záběry :-).

Najeli jsme dnes celkem 132 km.

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

Video z výletu: