4. Parní Olympia 2015 – Brno 7.6.2015

V neděli probíhala v Brně u Olympie zajímavá akce, na kterou jsem náhodou narazil – 4. Parní Olympia 2015. Počasí bylo nádherné, tak jsem dlouho neváhal a jel se tam podívat. Moc pěkný výlet po jižní Moravě.

    4. Parní Olympia - Mezinárodní setkání železničních modelů velkých měřítek, parních strojů a historických autobusů se uskutečnila v prostorách parkové dráhy a na přilehlém parkovišti za nákupním centrem Olympia Brno. K vidění zde bylo mimo jiné flašinet poháněný párou, parní válec, parní hasičská stříkačka a další stroje poháněné párou.

    V prostorách parkové dráhy byly k vidění modely vlaků, na mnohých bylo možno se i svézt, čehož jsem také využil :-).

    Po prohlídce celého areálu a spořádání vlastní domácí chutné svačinky jsem využil krásného letního počasí a vzal jsem to přes Slavkov u Brna, Bučovice směrem na Staré Město, kde jsem se krátce zastavil u rozhledny Šrotík (Maják). Je zde i poblíž netradiční kovová ZOO, tak se tady někdy zastavíme na prohlídku.

    No a pak jsem pokračoval směrem na Otrokovice, Hulín... domů. Cesty povětšinou pěkné, zejména na jižní Moravě je to lahoda, počasí vyšlo také suprově.

    Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.

    Video z výletu: