12. sraz mopedů v Motobaru u Hanky v Bravanticích

V neděli 15. září 2013 jsem vyrazil na zajímavou akci - 12. ročník srazu mopedů v Motobaru u Hanky v Bravanticích. K vidění byly zajímavé stroje, co už něco pamatují, různé soutěže v několika disciplínách. Najeto cca 145km.

Trasu tam jsem zvolil takto: Lipník nad Bečvou, Hranice, Bělotín, Nový Jičin, Přibor - zde zastávka na benzince Pap-Oil, abych pro jistotu dotankoval plnou nádrž. Dále jsem pokračoval na Skotnice - zde malé zdržení na semoforu, který zde řídil provoz z důvodu zúžené silnice, která se opravovala. Dále Studénka a Bravantice.

Od půl jedenácté do půl dvanácté probíhala registrace účastníků srazu. Těsně po půl dvanácté pak následovala společná vyjížďka všech zúčastněných po okolí.

Kolem 13:30 hod. pokračoval program srazu mopedů různými více či méně záludnými soutěžemi, ve kterých měli možnost majitelé mopedů ukázat, jak ovládají své stroje.

Jako první proběhla soutěž o nejpomalejší jízdu na mopedu, kdy soutěžící museli projet vyznačeným úsekem co nejpomaleji, aniž by se nohou dotkli země nebo vyjeli z označené trati.

Jako další disciplína bylo přemístění kelímku s vodou z jednoho místa na druhé při jízdě na mopedu, v co nejkratším čase. Tady byly docela kuriózní okamžiky, kdy některým borcům v honbě za co nejkratším časem se sice podařilo za jízdy uchopit kelímek plný vody, nicméně už nezvládli jeho odložení na místě určeném, tak to několikrát skončilo převrhnutým kelímkem a vylitou vodou.

Poslední disciplínou, kterou jsem stihl zaznamenat, byl slalom, kdy soutěžící měli za úkol prokličkovat mezi petkami s vodou v co nejkratším čase, aniž by některou pet láhev minuli nebo převrhli. Opět se zde ukázalo, kdo jak ovládá svůj stroj. Někteří jezdci zvládli slalom bez problémů, naopak někteří s tím měli velké potíže.

Na závěr každé soutěžní disciplíny ji mohli absolvovat i ti nejmenší na vozítkách zatím poháněných vlastní silou. Nicméně i tak se již projevily nadějné talenty budoucích motorkářů …

Při odpoledním programu srazu mopedů čas neúprosně utíkal a tak přišla chvíle myslet na návrat domů. Měl jsem v plánu se ještě projet jinou trasou, než jsem jel dopoledne, takže zhruba po půl třetí jsem vyrazil na cestu domů.

Vracel jsem se tentokrát úplně jinou trasou. Z Bravantic jsem vyjel směrem na Bílovec, Fulnek, Odry, Potštát, přes Libavou, Velký Újezd, Staměřice, Lipník nad Bečvou.

Výlet považuji za velmi zdařilý, i když počasí ani zdaleka nebylo tak idylické jaké před týdnem při výletě na Štrbské Pleso. Cestou zpět jsem také trochu zmokl, ale nebylo to nic hrozného, naštěstí žádný slejvák. Celkem jsem najel 145km.

Kompletní fotogalerie na Rajčeti.