1. jarní vyjížďka po střední Moravě - 21.3.2015

V sobotu 21. března 2015 jsme společně s manželkou vyrazili na první jarní vyjížďku. Počasí bylo nádherné, krásných 18 stupňů, sluníčko hřálo, co více si přát. Navštívili jsme zámek Holešov, Baťův mrakodrap a zámek Kroměříž. Celkem najeto 144km.

Sraz jsme měli naplánovaný v Lipníku, zde se k nám přidal jeden kamarád na skútru. Více lidí se k nám dnes bohužel nepřidalo, asi měli všichni strach z naší nové mp3, že nám nebudou stíhat nebo co … :-D, ale to byl strach neopodstatněný, jeli jsme vyloženě na pohodu, 80-90max., takže i kolega na 125ccm nám v pohodě stíhal :-).

Z Lipníku jsme se přesunuli do Přerova na druhé srazové místo, zde se nikdo nepřidal, takže jsme v počtu 2 skútry a 3 lidi vyrazili na cestu. Jako první zastávku jsme měli v plánu zámek Holešov, kde jsme se krátce zastavili, prohlédli zámeckou zahradu. Zámek jako takový je ještě zavřený, takže se zde určitě někdy vypravíme, až bude otevřeno a prohlédneme si i zámek.

Z Holešova jsme pokračovali dál směrem na Fryšták, Zlín a zde další zastávka – Baťův mrakodrap, tzv. „jedenadvacítka“. Prohlédli jsme si Baťovu pracovnu ve výtahu, pak jsme vyjeli výtahem až na vyhlídkovou terasu, odkud je nádherný výhled na Zlín.

Ze Zlína jsme pokračovali směrem na Otrokovice, Tlumačov, Kroměříž. Zde jsme měli v plánu zastávku před zámkem na společné foto, ale docela nás zaskočili filmaři z ČT, kteří zde zrovna natáčeli nějaký historicky film či co, takže nám překazili naše plány, zastavit se před zámkem nedalo.

No a z Kroměříže jsme pokračovali do poslední dnešní plánované zastávky v Kojetíně, kde jsme si dali chutný oběd v naší oblíbené restauraci Na hrázi. No a to již nastal čas na návrat domů.

Dnešní první jarní vyjížďka se nám skvěle povedla, počasí vyšlo suprově, silnice byly také v pohodě, cestou jsme potkali poměrně hodně skútrařů i motorek, takže je vidět, že již hodně lidí odzimovalo a vyrazilo na cesty. Tak zas někdy příště ahoj :-).

Kompletní fotogalerie z výletu na Rajčeti.